2023

Osm let s vámi, spousta vzpomínek, mnoho zážitků

today28. 6. 2023 108 2 5

Background

Festival Japonské dny v Ostravě se stal neodmyslitelnou součástí kulturních akcí v Moravskoslezském kraji. Ale víte, jak to všechno začalo?

Píše se rok 2014 a oddíl Aikido SKP Ostrava připravuje již 10.ročník charitativní akce pro Nadaci Policistů a hasičů Slavnosti bojových umění. Tento jubilejní ročník si zaslouží více pozornosti a více programu. A protože nejvíce bojových umění pochází právě z Japonska, vznikne doprovodný program Japonsko na dosah.

Tuto událost můžeme považovat za nultý ročník festivalu Japonské dny. Návštěvníci potvrdili, že o Japonsko je veliký zájem a tak vzniká první myšlenka na samostatný festival.

A tomu se tak stalo již následující rok 2015. Bez financí, bez větších kontaktů, ale za to s velikou vizí, jsme uskutečnili první ročník festivalu Japonské dny. A to hned po dobu tří měsíců. Několik samostatných akcí baví lidi celé prázdniny a končí v říjnu 2015 s neuvěřitelným počtem návštěv 40tis. osob. A tak začíná historie japonských akcí v našem regionu.

Nebude tomu jinak ani letos. Již po osmé jsme přivezeme do Ostravy kousek Japonska. Workshopy, přednášky, vystoupení, výstavy, ochutnávky a mnohem více. Než abychom vypisovali, co skvělého bude, přijďte se raději přesvědčit. Letos jsme posunuli laťku zase o kus dál.

Napsal:admin

Rate it

NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background