2022

Bubenická one man show Takuyi Taniguchiho bude nezapomenutelná

today3. 10. 2022 223

Background

DAM… DA-dam…DAMMMmmmm! Nezaměnitelný zvuk taiko bubnů do slov bohužel přenést neumíme, rozhodně ale můžeme říct, že vystoupení Takuyi Taniguchiho bude silné od prvního úderu. Od jednoho z nejlepších sólových taiko bubeníků na světě nic jiného ani čekat nejde.

„Taiko buben je jako prodloužení mého těla,“ říká přesvědčivě charismatický rodák z japonského města Fukui Takuya Taniguchi. A my to po několika zhlédnutých vystoupeních můžeme jen potvrdit. Dává do toho vše. Hraje energicky a sebejistě. 

Bubnování se Taniguchi věnuje od tří let. Už v 16 založil svou první taiko skupinu a jen o tři roky později získal zvláštní cenu na Světovém hudebním festivalu mládeže ve Vídni. V roce 2011 se stal stálým členem německé bubenické skupiny Drumaturgia a mj. absolvoval turné s World Percussion Ensemble a Walterem Langem. Okouzlil posluchače na festivalech i v Národním divadle v Tokiu, se svými tradičními bubny projel kus světa — vystupoval v Brazílii, Mexiku i řadě zemí Evropy.

Na jedinečný koncert do Ostravy si s sebou přiveze přes 35 let zkušeností a taky veliký o-taiko buben. Nečeká vás žádná velká skupina, ale jediný muž na pódiu obklopený svými bubny, který rozehraje pestrobarevnou mozaiku zvuků. Podobnou atmosféru jen tak nezažijete. V sobotu 15. října od 18:30 na hlavní scéně kulturního domu Akord. Přijďte, bude to zážitek pro uši i oči.

Napsal:admin

Rate it

Předchozí článek


NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background