2023

Další ročník Japonských dnů v Ostravě je tady!

today29. 6. 2023 235 1 5

Background

Letos v říjnu vás opět alespoň na chvíli přeneseme do Japonska.

Další ročník oblíbeného festivalu proběhne v termínu 20. a 21. října v Domě kultury Akord v Ostravě. A chystaný program bude ještě pestřejší než v předchozích letech.

Spolu s námi se můžete těšit na umělce z Japonska, České republiky i dalších zemí a na opravdu krásný výběr z japonské kultury – té tradiční i moderní. Na hlavních pódiích budete moci shlédnout ukázky bojových umění, hudební i divadelní představení.

Workshopy nabídnou pro každého něco. Je libo vyzkoušet si umění kaligrafie či ikebany? Vyzkoušet si kimono nebo se dozvědět něco o čaji? Chvíli si zameditovat? Nebo snad proniknout do tajů japonského divadelního umění? Letos budete mít příležitostí opravdu spoustu!

Na přednáškách se dozvíte nejenom užitečné informace o současném Japonsku. Nahlédneme také pod pokličku třeba japonské gastronomie, anime či života samurajů. Hlad budete moci utišit v gastro zónách, které budou i letos plné japonských specialit. Pokud byste si snad chtěli odnést nějaký suvenýr, bude tu pro vás prodejní zóna. A chystáme i překvapení!

Program budeme uveřejňovat postupně, takže nás sledujte, aby vám nic neuniklo!

Pokud vás zajímá, jak festival vznikl, přečtěte si něco z historie. Nebo koukněte na fotky na našich sociálních sítích.

Taky už se těšíte? My moc!

Napsal:Lucie Karásková

Rate it

Předchozí článek


Další články


NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background