2022

Mistr okonomiyaki Hiroki Komiya připraví ostravskou variantu svých vyhlášených placek

today10. 10. 2022 171

Background

Většina cestovatelů vám potvrdí, že do Japonska jezdí hlavně za skvělým jídlem. Vy ale nemusíte. Šéfkuchař naší oblíbené restaurace přímo z centra Ósaky totiž přijede na festival za vámi!

 

Smažené placky okonomiyaki jsou jedno z mála skutečně tradičních a původních japonských jídel. Vznikly v Ósace, a i když dnes mají mnoho variant a dělají se po celých ostrovech, právě ta ósacká je nejlepší. A nejlepší ve městě pak dělá Hiroki Komiya. Jeho restaurace se i proto stala záchytným bodem každé naší výpravy. Můžeme nestihnout navštívit památky nebo obchody se suvenýry, ale k Hirokimu si zajdeme vždy. 

Jediný nedostatek vyhlášené restaurace OKONOMI jsme vždy viděli v tom, že to skvělé jídlo nemůžeme přivézt na ochutnávku domů. Proč s sebou ale nevzít rovnou mistra šéfkuchaře? Aha! Hirokiho jsme popravdě zvali na festival už v roce 2018 a on tehdy neváhal ani minutu a ihned souhlasil. Okolnosti jeho příjezdu bohužel nepřály… Teď se to ale povedlo. Placky budou. A budou dobré!

 

Na co se můžete těšit? Okonomiyaki, to je dokonalý mix ingrediencí, mezi kterými vyčnívá zelí, nakládaný zázvor, ale taky originální nasládlá omáčka, majonéza a hoblinky sušeného tuňáka navrch. Oblíbenou přísadou jsou plátky slaniny nebo třeba mořské plody, Hiroki si každopádně na festival chystá něco úplně nového — ostravskou variantu placek.

Jestli chcete vyzkoušet autentickou chuť Japonska a třeba i onu tajemnou ostravskou novinku, na kterou se sami vážně těšíme, máte jedinečnou možnost. Hiroki bude se svými okonomiyaki připraven každý den v Gastro zóně.

Napsal:admin

Rate it

Předchozí článek


NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background