
today10. 10. 2022 171
Většina cestovatelů vám potvrdí, že do Japonska jezdí hlavně za skvělým jídlem. Vy ale nemusíte. Šéfkuchař naší oblíbené restaurace přímo z centra Ósaky totiž přijede na festival za vámi!
Smažené placky okonomiyaki jsou jedno z mála skutečně tradičních a původních japonských jídel. Vznikly v Ósace, a i když dnes mají mnoho variant a dělají se po celých ostrovech, právě ta ósacká je nejlepší. A nejlepší ve městě pak dělá Hiroki Komiya. Jeho restaurace se i proto stala záchytným bodem každé naší výpravy. Můžeme nestihnout navštívit památky nebo obchody se suvenýry, ale k Hirokimu si zajdeme vždy.
Jediný nedostatek vyhlášené restaurace OKONOMI jsme vždy viděli v tom, že to skvělé jídlo nemůžeme přivézt na ochutnávku domů. Proč s sebou ale nevzít rovnou mistra šéfkuchaře? Aha! Hirokiho jsme popravdě zvali na festival už v roce 2018 a on tehdy neváhal ani minutu a ihned souhlasil. Okolnosti jeho příjezdu bohužel nepřály… Teď se to ale povedlo. Placky budou. A budou dobré!
Na co se můžete těšit? Okonomiyaki, to je dokonalý mix ingrediencí, mezi kterými vyčnívá zelí, nakládaný zázvor, ale taky originální nasládlá omáčka, majonéza a hoblinky sušeného tuňáka navrch. Oblíbenou přísadou jsou plátky slaniny nebo třeba mořské plody, Hiroki si každopádně na festival chystá něco úplně nového — ostravskou variantu placek.
Jestli chcete vyzkoušet autentickou chuť Japonska a třeba i onu tajemnou ostravskou novinku, na kterou se sami vážně těšíme, máte jedinečnou možnost. Hiroki bude se svými okonomiyaki připraven každý den v Gastro zóně.
Napsal:admin
label2022 today7. 10. 2022
Jestli máme s Japonci něco opravdu společné, pak je to smysl pro humor a umění dělat si srandu sami ze sebe. A věřte nám, že komik Lukáš Pavlásek toho v [...]
label2022 today11. 10. 2022
label2022 today10. 10. 2022
© Copyright 2022 Česko-japonské kulturní centrum Všechna práva vyhrazena