2022

Mistr taiko rozvibruje celou halu

today8. 8. 2022 97

Background

Taiko bubny netřeba představovat. Jejich nezaměnitelný zvuk nenechává chladným žádného posluchače. Na našem festivalu představíme fenomenálního hráče na tento tradiční japonský hudební nástroj.

Někdy jeden stačí

Takuya Taniguchi je velmi talentovaný muzikant a showman. Na taiko bubny začal hrát již ve třech letech a v šestnácti letech založil svou první kapelu TENRYU-DAIKO a začal koncertovat po celém světě.

Koncerty skupin věnující se hře na japonské bubny taiko jsou vždy plné mnoha hráčů, protože „čím více, tím lépe“. Takuya tento trend vyvrací. Na pódiu vystupuje sám, obklopen svými bubny a rozehrává pestrobarevnou mozaiku zvuků tepajících uvnitř každého taiko. Takovou show neuvidíte nikde v Evropě.  

U tohoto koncertu sedět v klidu nebudete

Jedinečná show

Takuya Taniguchi vystupuje v České republice poprvé a velmi se těší na tento koncert. Do Ostravy přiveze i veliký ó-taiko buben. Máme trochu strach, že nám spadne strop na hlavu. Nebojte, kulturní dům Akord je kvalitní stavba, která vydrží vše. Ale show to bude jedinečná.

Napsal:admin

Rate it

Předchozí článek

  • 92
close

label2022 today8. 8. 2022

Stand up na festivalu

Letošní ročník festivalu Japonské dny je plný novinek. Program je obohacen o nové prvky, aby si na své přišel každý. Těšit se můžete třeba na stand up komedii v podání [...]

Více


NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background