2022

Modlitba pro Martu i lidovky z Hokkaida. Noritaro Dei po letech zazpívá v Ostravě

today11. 10. 2022 574

Background

V roce 2018 vystoupil na našem festivalu poprvé a během okamžiku se z něj stal miláček publika. Operní zpěvák Noritaro Dei je zkrátka zárukou skvělého zážitku.

 

Během studia v Olomouci si Noritaro Dei zamiloval Česko i naše tradiční písně, které doma v Japonsku prezentuje v originále. Mezi jeho nejoblíbenější patří Vínečko bílé. Stejně tak má ale ve svém repertoáru třeba i slavnou Modlitbu pro Martu nebo Jožina z bažin. V Tokiu mimochodem inicioval taky koncert České mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Zpěvu se Noritaro věnuje mnoho let, je učitelem hudby a také firemním hráčem společnosti Petrof, která se specializuje na akustické klavíry a pianina. Vystupuje po celém Japonsku a nejednou svým hlasem potěšil také posluchače v zahraničí. 

 

V rámci Japonských dnů se můžete těšit na jeho koncert společně se smyčcovým kvartetem Hector Quartet a dalšími hosty. Pozvání přijala např. Anna Opartyová a Dětské sborové studio Ostrava – Jih. Během hodinového koncertu, který proběhne v neděli od 13:00 na hlavní scéně kulturního domu Akord, zazní mimo jiné japonské lidové písně z Okinawy a Hokkaida, slavné melodie studia Ghibli nebo také Vltava Bedřicha Smetany ve zpívané verzi. Nám to zní přímo fantasticky!

 

Napsal:admin

Rate it

Předchozí článek


NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background