2023

Samurajský šerm na prknech, která znamenají svět

today19. 9. 2023 335 3

Background

Páteční večer na Japonských dnech v Ostravě bude patřit japonskému profesionálnímu souboru Tate Samurai Chanbaras. Přenesete se s námi na chvilku do zlaté éry samurajů.

Chanbara je bojové umění, které vychází z tradic japonského šermu. Specializací souboru jsou ukázky scénických bojů a šermu tak, jak je známe ze scén známých japonských historických i moderních filmů. Skupina spolupracovala již několikrát na česko-japonských koprodukčních představeních v obou zemích.

V rámci festivalu budete mít možnost shlédnout ukázky tohoto umění včetně hudebního doprovodu. Pro odvážné posléze skupina nabídne workshop, během kterého se účastníci dozví základní principy umění Chanbara a sami si vyzkouší scénický boj.

Kazunori Suzuki 

Žije v Odawaře a jeho znalosti scénického šernu Chanbara využil jako herec v mnoha divadelních představeních, filmech i seriálech v Japonsku. Mimo herectví je také režisérem, scénografem bojových scén a znalcem několika bojových umění. Ovládá japonský šerm, Aikido, Karate, Kyudo a šintoistický divadelní tanec Kagura.

Šigenobu Miyazaki 

Žije v Tokiu, herectví a scénickému boji se věnuje již 27 let. Hrál v mnoha divadelních představeních a filmech, včetně filmu od známého japonského režiséra Takeshiho Kitana. Pracuje v herecké agentuře a vede individuální lekce scénického šermu a boje. 

Hideki Akijama

Žije v Tokiu a jeho dvacetileté herecké zkušenosti čítají filmy, divadelní představení a muzikály. Věnuje se scénickému šermu a boji a velmi dobře ovládá step. 

Eri Senba

Pochází z Ósaky, žije v Tokiu a za svou dvacetiletou hereckou kariéru hrála v mnoha filmech, televizních pořadech, reklamách či v divadle. Pomáhá s vedením lekcí scénického šermu a boje pro žáky základních škol, televizní a filmové produkce, nebo pro jednotlivce. 

Maasa Iida 

Pochází z prefektury Hjógó a jako členka divadelní skupiny Dramatic Company účinkuje zejména v divadelních představeních. Scénickému šermu se věnuji mnoho let. Účastnila se dvou česko-japonských koprodukčních projektů a hrála v akčních představeních a Praze, Brně a Olomouci. 

Keiko Yokota

Pochází z prefektury Saitama, vede soubor Company Meruru, kde působí jako herečka, vypravěčka a hráčka na japonskou loutnu biwa. Účastnila se mnoha francouzsko-japonských koprodukčních představení ve Francii.

Napsal:admin

Rate it

Předchozí článek


Další články


NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background