2022

Tak už je to tady! Nejkratší cesta do Japonska vede přes Ostravu

today5. 9. 2022 250

Background

Zdá se vám o procházkách ulicemi Ósaky za zvuků tradičních bubnů a vůně placek okonomijaki? S nákupem letenek ještě počkejte. To nejlepší z japonské kultury pro všechny smysly totiž můžete už v řijnu zažít na festivalu Japonské dny v Ostravě.

Hranice Japonska se turistům otevírají jen pomalu a dostat se do země po vlnách pandemie je pořád složité. „Když nemůžeme my do Japonska, dovezeme si ho domů. A velký kus!“ říká už pár měsíců nadšeně náš hlavní pořadatel Jan Kudla. Letošní 6. ročník akce, která proběhne 14.-16. října 2022 nově v prostorách kulturního domu Akord v Ostravě Zábřehu, je totiž opravdu výjimečný.

Kouzelník i melodie jako od Ghibli

Třídenní festival už od jeho začátku v roce 2016 stavíme tak, abychom vám (návštěvníkům) umožnili ochutnat co nejvíce aspektů země samurajů a sakurových květů. A ani tentokrát to nebude jiné. Velkou radost navíc máme z toho, že se nám letos podařilo získat opravdu skvělé hosty z Česka i Japonska.  Tady je pár lákadel z nabitého programu:

  • Takuya Yaniguchi – fenomenální hráč na taiko bubny. Většina taiko vystoupení je postavená na kombinaci hodně hráčů, Takuya to zvládá sám. A skvěle! Do Ostravy chce přivézt i svůj veliký o-taiko buben.
  • Keiichi Iwasaki kouzelník a bavič. Z Japonska přijel na kole a dostal se mimochodem až do finále soutěže Britain’s Got Talent, kam ho poslala nadšená porota. Že je neuvěřitelný showman určitě přesvědčí i vás.
  • Divadlo Kjógen brněnský divadelní soubor. Stálice, bez které se žádná akce neobejde. Jejich originální japonské frašky jsou vždy zárukou dobré zábavy.
  • Nakamura Tempei famózní klavírista. Studoval v Ósace na prestižní hudební škole. Na hodinovém koncertu představí vlastní skladby ve stylu filmových melodií studia Ghibli.
  • Lukáš Pavlásek – herec a komik. V Japonsku cestoval i natáčel a o své zážitky a vlastní básně haiku se podělí během originální stand-up show.
  • Tujiko Noriko popová zpěvačka. Rodačka z Ósaky, dnes žijící v Paříži, bude mít hodinový koncert na klubové scéně. Čeká vás směs elektro beatu a popu.

A to je samozřejmě jen začátek. Na festivalu bude vařit Hiroki Komia, majitel vyhlášené okonomijaki restaurace v centru Ósaky, vystoupí samurajská skupina Gorin nebo tanečnice z Yosakoi Hanamaru, představí se výborný operní zpěvák Noritaro Dei a samozřejmě proběhne nespočet workshopů a přednášek.

Protože o přednášky a workshopy je vždy obrovský zájem, rozhodli jsme se letos zvětšit kapacitu, aby měl šanci každý zájemce. Vše je samozřejmě v ceně vstupenky, takže se nemusíte dopředu registrovat a hlásit. Rozhodně se vyplatí dorazit včas, ale nebojte, mnoho workshopů proběhne i třikrát. Těšit se můžete na kaligrafii, skládání mizuhiki, origami, ukázky juda nebo karate a spoustu dalšího včetně stánků, kde si budete moct nakoupit parádní suvenýry.

Vstupenky už jsou v prodeji!

Vstupenky na festival už se začaly prodávat a pokud si nechcete program nechat ujít, s nákupem určitě moc neotálejte, kapacita je totiž letos omezená a zájem od začátku prodeje velký. Máme radost!

Vstupenky si můžete s předstihem pořídit na konkrétní den (180 Kč) i za zvýhodněnou cenu 400 Kč na celou událost. Slevu pak mohou využít studenti, ZTP a důchodci: https://japonskedny.cz/vstupenky 

Věříme, že podobný japonský festival tady ještě nebyl a už se nemůžeme dočkat, až to vypukne. Jak by řekli v Japonsku: mata ne, tedy na viděnou!

Napsal:admin

Rate it

Předchozí článek

  • 97
close

label2022 today8. 8. 2022

Mistr taiko rozvibruje celou halu

Taiko bubny netřeba představovat. Jejich nezaměnitelný zvuk nenechává chladným žádného posluchače. Na našem festivalu představíme fenomenálního hráče na tento tradiční japonský hudební nástroj. Někdy jeden stačí Takuya Taniguchi je velmi [...]

Více


NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background