Nao Higano

japonská zpěvačka
Background

Informace

Sopranistka Nao Higano pochází z města Chiba v Japonsku. Studovala operní a koncertní zpěv na Univerzite Seitoku a na Katedře zpěvu na Vysoké škole muzických umění v Bratislavě, kde ukončila doktorandské studium s titulem artis doktror (ArtD) u Petra Mikuláša. Absolvovala mistrovské pěvecké kurzy např. P. de Neapoli, D. Iordachescu, Y. Hayashi, M. Janková, G. Beňačková, S. Kopčák, P. Dvorský, Z. Livorová a D. Livorová.


S úspěchem se představila i na mezinárodních hudebních festivalech, nahrává pro rozhlasové hudební vysílání a pro TV (ORF, Maďarský rozhlas, Český rozhlas, Slovenský rozhlas, ČT, STV, ČTV) a pro hudební vydavatelství. Na sólových recitálech se představila jako interpretka písňové a komorní tvorby, věnuje se i přednesu oratorní, mešní a kantátové literatury. Spolupracuje s vícero orchestrálním a komorními tělesy (Tokijská Filharmonie, Slovenská filharmonie, Slovenský komorní orchestr B. Warchala, Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Státní filharmonie Košice, Státní komorní orchestr Žilina, Capella Istropolitana, Moyzesovo kvarteto, Filharmonie Bohuslava Martinů atd.). Připravila písňový recitál pro pražské Rudolfinum, vystupovala v amsterdamském Concertgebouw.

Získala první cenu Yamaha Foundation a vícero prémií Hudebního fondu v Bratislavě.

Jako sólistka hostovala v operách SND, ND Brno, ND Praha, ŠOBB a ŠDK.
S velkým úspěchem uvedla zejména postavu Ženy v Očekávání od A. Schoenberga (premiéra na Slovensku 2002 Opera SND).Práce

Jako sólistka hostovala v operách SND, ND Brno, ND Praha, ŠOBB a ŠDK.
S velkým úspěchem uvedla zejména postavu Ženy v Očekávání od A. Schoenberga (premiéra na Slovensku 2002 Opera SND).


NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background