Olga Strusková

režisérka a spisovatelka
Background

Informace

Olga Strusková je režisérka, spisovatelka, scenáristka.Vytvořila přes šedesát filmových dokumentů, z toho deset česko-japonských koprodukcí, včetně čtyř hraných filmů. V roce 1990 získala jako první zahraniční autor cenu japonské kulturní nadace HBF (Hoso Bunka Foundation) za osobní přínos televizní tvorbě.


Kromě filmů s česko-japonskou tematikou napsala knihu o architektu Janu Letzelovi nazvanou Dopisy z Japonska. Její vztah k Japonsku se promítnul také do divadelní tvorby.Práce

V roce 2014 uvedla v české premiéře hru o hraběnce Mitsuko Coudenhove-Kalergi, kterou nastudovala se Zorou Jandovou v hlavní roli. Hru s názvem „Z deníku hraběnky M.“ jste mohli vidět také v rámci Japonského podvečeru v Divadla loutek v roce 2016. Na festivalu Japonské dny představí svou novou knihu o japonské atletce Kinue Hitomi – žena, která předběhla svou dobu. Besedovat s diváky přijde společně s O. Struskovou také „ostravská gymnastická legenda“, paní Adoflina Tačová, členka stříbrného gymnastického družstva z LOH v Tokiu 1964.


Odkazy


NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background