2022

Tempei Nakamura. Famózní japonský klavírista poprvé v Česku

today14. 9. 2022 101

Background

Taky vás při zmínce města Kóbe jako první napadnou ty skvělé hovězí steaky? Nedivíme se. Po návštěvě letošních Japonských dnů si ale do paměti zaručeně přidáte taky jedno jméno — Tempei Nakamura.

Famózní klavírista a skladatel. Kdybychom měli Tempeie Nakamuru představit, tato tři slova by bohatě stačila. Hře na klavír se věnuje od 5 let, studoval na prestižní hudební škole v Ósace a dnes vystupuje po celém světě. Od Japonska přes slavnou Carnegie Hall v New Yorku po koncertní sály v Amsterdamu, Paříži nebo Tallinu. Teď se vůbec poprvé představí posluchačům v Česku.

První desku Nakamura vydal v roce 2008 a za svůj pozdější hudební projekt Rising Sun, který vznikl na podporu obnovy oblastí zasažených zemětřesením, obdržel ocenění Asociace umělců své domovské prefektury Hyogo. Sám koneckonců v dětství zažil velké zemětřesení v Kóbe (1995) a tak je pro něj toto téma blízké.

Na festivalu Japonské dny 2022 vystoupí v pátek 14. října a až uslyšíte jeho melodie, možná nevědomky zavřete oči. To abyste mohli vnímat krásu hudby naplno. A možná se vám taky v duchu vybaví obrazy slavných animovaných filmů studia Ghibli. Právě jejich známé soundtracky totiž tvorba Tempeie Nakamury místy připomíná.    My už se nemůžeme dočkat! Jako přípravu teď naposloucháváme výběr skladeb na Spotify.

 

Napsal:admin

Rate it

Předchozí článek


NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background