2022

Zpěvačka Tujiko Noriko představí v Ostravě své elektronické samply

today27. 9. 2022 130

Background

Až se na klubové scéně kulturního domu Akord rozezní první elektro-tóny japonské zpěvačky Tujiko Noriko, budete si připadat jako v centru neonových čtvrtí Ósaky nebo Tokia.

 

Přestože dnes Tujiko Noriko žije a skládá v Paříži, její elektronické samply vás zaručeně přenesou přímo do srdce její rodné Ósaky, kde s hudbou začínala už v útlém věku. Pozoruhodné skladby zakládá na elektronice, klávesách, beatech a vokálních melodiích. Díky tomuto svému experimentálnímu stylu bývá někdy přirovnávána k islandské zpěvačce Björk. Zpívá hlavně japonsky, ale místy uslyšíte taky angličtinu.


Noriko mimochodem není jen výborná muzikantka, ale taky herečka a režisérka. Stojí např. za mysteriózním dramatem Kuro z roku 2017, ke kterému nahrála i soundtracko Japonce žijící v Paříži, která se doma stará o svého ochrnutého milence Miloua. Aby ukrátila čas, vypráví mu příběh odkazující na období, které spolu kdysi strávili v Japonsku. Brzy však vše začne zneklidňovat záhada muže jménem pan Ono. Cítíte napětí? Schválně koukněte na trailer.


Během své kariéry nahrála několik alb a spolupracovala s řadou světových hudebníků a umělců, ať už to byl Lawrence English, Peter Rehberg, Aoki Takamasa, John Chantler nebo Nobukazu Takemura. 

 

Hodinový koncert Tujiko Noriko na klubové scéně vás čeká hned v zahajovací den festivalu, v pátek 14. října od 17:30. Taky už se nemůžete dočkat?!

Napsal:admin

Rate it

Předchozí článek


NOVINKY

Chci dostávat aktuální informace o festivalu.


JAPONSKÉ DNY V OSTRAVĚ


Background